Kas nepieciešams veselīgiem matiem – matu mazgāšana

wash FavoriteLoadingPievienot "mani raksti"

Vairākos rakstos, apskatīsim matu kopšanu, matu tipus u.c., lai rūpētos par savu matu veselību.

Sāksim ar matu mazgāšanu un vienkāršām, sen zināmām, bet piemirstām metodēm.

Varētu likties, ka matu mazgāšana ir tik vienkārša lieta, ka tur pat pie labas gribas nav iespējams kaut ko izdarīt nepareizi.

Tomēr tas nemaz nav tik vienkārši.

  • Pareiza mazgāšana
  • Saudzēšana un kopšana
  • Kupluma radīšana
  • Izvairīšanās no taukaina spīduma
  • Matu šķelšanās novēršana
  • Matu augšanas veicināšana
  • Cirtu savaldīšana
  • Matu izkrišanas novēršana
  • Blaugznu novēršana
  • Izsargāšanās no saules iedarbības

Šeit astoņi noteikumi, kuri padara matu mazgāšanu pēc iespējas nekaitīgu.

Pirms mazgāšanas mati jāizsukā visos iespējamos virzienos. Tas atdala netīrumus un matu veidošanas līdzekļu pārpalikumus.

Mati pamatīgi jāizskalo ar siltu ūdeni. Tas palīdz ietaupīt šampūnu.

Jālieto neliels šampūna daudzums. Īsiem  matiem pietiek ar rieksta lieluma šampūna pilīti.

Nelejiet šampūnu tieši uz galvas, vispirms saberzējiet to starp plaukstām un pēc tam ar izplestiem pirkstiem ierīvējiet matos.

Nekad neburziet matus, izspaidiet tos ar maigām kustībām.

Neļaut šampūnam ilgstoši iedarboties bez vajadzības. Mazgāšanas un kopšanas līdzekļi iedarbojas dažās sekundēs.

Ļoti svarīgi pēc mazgāšanas matus pamatīgi izskalot, jo šampūna paliekas var bojāt matu spīdumu un smaržu.

Pēc mazgāšanas ieteicams slapjos matus maigi izspaidīt ar pirkstiem, izsusināt ar dvieli un pēc tam tajā ietīt – gluži tāpat, kā dara ar adījumiem. Susinot matus, ieteicams izvairīties no to burzīšanas.

Vai bieža mazgāšana kaitē matiem? Tas atkarīgs gan no šampūna, un no tā, cik postoši uz matiem iedarbojas to žāvēšana un ieveidošana.

Slapjiem matiem jāpieskaras ļoti uzmanīgi!

Sausi mati, kuri principā ir dabiska šķiedra, ir apbrīnojami stipri, pat izturīgāki nekā pirkstu nagi. Taču tie mainās, tiklīdz ir slapji. Ārējais mata slānis ūdenī uzbriest un līdz ar to kļūst izteikti jūtīgs. Ja matus pārāk cītīgi sukā, daļa šī slāņa var tikt atrauta. Tas savukārt atstāj iespaidu uz matu pretestības spēju ārējai iedarbībai, to spīdumu un elastību.

Tāpēc: slapju matu sukāšanai lietojama rupja ķemme ar retiem zariem. Jāuzmanās, lai zariem nebūtu asu stūru, kas var bojāt matu virsslāni.

Vēl ir svarīgi: sukājot savēlušos matus, allaž jāsāk no matu galiņiem, lēnām virzoties uz augšu. Tas aiztaupa nevajadzīgu matu vilkšanu un plēšanu. Ja nu tomēr nav iespējams izķemmēt matus bez vilkšanas un plēšanas, tas nozīmē vienīgi to, ka mati jau ir bojāti.

Vai matu mazgāšana katru dienu tos bojā?

Ja mati nav bojāti, tos droši var mazgāt katru dienu. Mūsdienu šampūni ir tik maigi, ka normāli un veseli mati tos bez sarežģījumiem var izturēt katru dienu. Tas attiecas arī uz taukainiem matiem. Pētījumi nav apstiprinājuši teoriju, ka galvas āda kļūst taukaināka, ja mati tiek mazgāti bieži. Ja mati ir ļoti gari vai savēlušies, vajadzētu padomāt, vai nepieciešams tos mazgāt katru dienu. Tas pats attiecas arī uz ļoti sausu galvas ādu, kas pastāvīgi ir saspringta vai niez. Katra mazgāšana, pat ar vismaigāko šampūnu, atstāj iespaidu uz matiem un galvas ādu. Slapju matu ķemmēšana arī nozīmē mehānisku slodzi. Ja mati ir jūtīgi, abas minētās darbības nevajadzētu veikt katru dienu. Lasi vēl: Daži fakti par matiem!Matu apslēptais vēstījumsMatu kopšana
Top