Bez tēmas

Kas ir vīns? Kāpēc vairums sieviešu izvēlas vīnu, nevis vīrieti?

Nereti mūsdienās ir nācies dzirdēt, ka alkohols nelielās devās, it īpaši viena vīna glāze, cilvēka organismam nekaitējot; tas pat stiprina veselību. Šāds uzskats īstenībā valdīja arī jau vēsturē, jo Senajā Romā uzskatīja, ka vīna lietošana mērenās devās labvēlīgi iespaido cilvēka veselību.

Hipokrāts, kura mācības ir visas Rietumu medicīnas pamatā, sīki aprakstīja dažādu vīna šķirņu ietekmi uz gremošanu. Antīkajā pasaulē vīns bija nozīmīgs ārstniecisks līdzeklis, kā arī neaizstājams laicīgās un reliģiozās kultūras elements.

Vīns ir alkoholisks dzēriens, ko parasti gatavo no ogu un augļu sulas. Vīns normalizē cilvēka nervu sistēmas funkciju un pat kavē novecošanu. Parasti vīnos alkohola saturs ir no 8 līdz 14%. Vīnu sastāvā ietilpst ogļhidrāti – fruktoze un glikoze.

Gluži tāpat kā citiem alkoholiskajiem dzērieniem, arī vīnam ir savi pasniegšanas un baudīšanas noteikumi, kurus ieteicams ievērot, lai patiesi varētu uzlabot tā garšu.

Svarīga ir vīnu pasniegšanas temperatūra. Apmēram pusotru stundu pirms baltvīna pasniegšanas baltvīns ir jāatdzesē līdz ~ 12 grādiem pēc Celsija. Nebūtu ieteicams vīnu glabāt ledusskapī, tādējādi vīnā var izveidoties kristāli, kas padarīs vīna garšu pavisam vienkāršu un nebaudāmu.

Ir jāpiedomā arī pie pašas vīna pudeles atvēršanas. Vīnam ir paredzētas speciālas glāzes, tāpēc tā baudīšanai ieteicams izmantot tikai tam paredzētās glāzes. Vīns ir jādzer lēni (ar baudu).

Turpmākajā tekstā apskatīsim 7 iemeslus, kāpēc sievietes dod priekšroku labam vīnam, nevis vīrietim – pirmkārt, labu vīnu nav grūti atrast, vienīgi tas var izmaksāt dārgi, toties atceries, ka vienmēr pastāv iespēja aizņemties kredītus internetā, kur vari ātri un viegli nopelnīt. Runājot par labu vīnu un labu vīrieti, ir jāpiemin, ka mūsdienās labu un kārtīgu vīrieti ir diezgan grūti atrast.

Otrkārt, vīnu tu vari baudīt kopā ar draugiem, un tev viņam nebūs jāatskaitās par to, kur tu biji, ar ko tu biji un ko tu darīji.

Treškārt, tu vari baudīt vairāk kā vienu glāzi vīna un nejusties „lēta”, toties ja sāksi baudīt vairākus vīriešus, apkārtējiem par tevi radīsies diezgan vieglprātīgs un nepatīkams iespaids.

Ceturtkārt, tev nav jāsaka vīna glāzei, ka tā ir labākais, kas ar tevi dzīvē noticis, toties vīrietim ir nepārtraukti jāmēģina pierādīt, ka tu viņu mīli, ka viņš tev ir vissvarīgākais, ka viņš ir visa tava dzīve utt. Nereti mūsdienu cilvēki no tā visa nogurst, un to var uzskatīt par vienu no cilvēku aktuālākajām problēmām.

Piektkārt, tev nav jāguļ kopā ar vīna pudeli tikai tāpēc, ka kopā labi pavadījāt vakaru.

Kā vēl divus iemeslus, kāpēc sievietes labāk izvēlas vīnu, nevis vīrieti, var minēt to, ka vīna glāze nemēģinās tevi izrādīt saviem draugiem, radiniekiem, ģimenes locekļiem un paziņām, kā to dara vīrieši, un to, ka, ja tu nedomā par vīna glāzi, tas nenozīmē, ka esi neuzticīga. Arī neuzticību varētu uzskatīt par vienu no cilvēku lielākajām problēmām, kas valda cilvēku savstarpējās attiecībās. Uzticība nav rakstura īpašība, bet gan uzvedības veids, kuru iespējams apgūt, ja ir motivācija. Spēja uzticēties jeb uzticēšanās rodas vai nerodas jau agrā bērnībā.

Toties vajag atcerēties, ka ir arī tādas lietas, kuras nespēj sniegt vīns, bet var sniegt tikai un vienīgi vīrieši! Varbūt ir vērts izvēlēties abus – gan vīrieti, gan vīnu.